Miliony na rozwój bazy sportowej w powiecie radomszczańskim

Trzy samorządy otrzymały dofinansowanie inwestycji sportowych. Pieniądze trafią do Radomska oraz gmin Gomunice i Kamieńsk.

Dotacje pochodzą z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”. O ich przyznaniu poinformowała poseł Anna Milczanowska.

- Czekaliśmy na ogłoszenie wyników programu „Sportowa Polska”. W tym roku było drugie rozdanie i radosna wiadomość dotarła właśnie do powiatu radomszczańskiego – powiedziała Anna Milczanowska.

Największym beneficjentem jest gmina Kamieńsk, która otrzymała 3,9 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej. Ta inwestycja została już rozpoczęta.

- Koszt tej inwestycji to 12 mln zł. Hala powstanie w dwa lata. Jest to inwestycja, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby, jeśli chodzi o sport – podkreśla Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

Gomunice otrzymały blisko 1,5 mln zł na budowę sali gimnastycznej w Chrzanowicach.

- Nie mogliśmy otrzymać więcej pieniędzy, bo wcześniej dostaliśmy 2,6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, więc tak naprawdę sala gimnastyczna w Chrzanowicach będzie kosztować naszą gminę 260 tys. zł – wyjaśnia Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice. 

Pieniądze trafią również do Radomska. Dotacja w kwocie przeszło 225 tys. zł zostanie przeznaczona na wymianę nawierzchni na boisku „Orlik” przy PSP nr 9.

- Dzięki tym środkom wysłużona już nawierzchnia „Orlika” zostanie naprawiona i będzie mogła służyć mieszkańcom Radomska – zauważa Marek Wyciszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

wideo: Klaudia Gajda

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański kamieńsk gomunice rozwój bazy sportowej dofinansowanie dotacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE