Miliony na pomysły obywateli

Miliony na pomysły obywateli

Ruszył drugi w historii województwa łódzkiego Budżet Obywatelski, w którym na pomysły mieszkańców przeznaczyliśmy bagatela 8 milionów złotych.

- Ubiegłoroczny budżet to sukces, zależy nam aby obywatele mieli możliwość podejmowania decyzji i dysponowali funduszami, które mogą być wykorzystane zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności. W ten sposób mieszkańcy utożsamiają się z dokonywanymi zmianami w swoim otoczeniu - powiedział marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

16 kwietnia 2018 r. rozpoczyna się nabór projektów. Przez miesiąc do 16 maja,będzie można składać projekty mi.in o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym. Następnie we wrześniu 2018 r. zostanie opublikowana lista projektów przyjętych do głosowania, które rozpocznie się w październiku br. Mieszkańcy regionu łódzkiego zdecydują, jakie zadania zostaną zrealizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w 2019 roku.

Każdy zainteresowany złożeniem projektu ma szansę do końca kwietnia skonsultować swój pomysł z pracownikami Wydziału Dialogu Społecznego oraz przez cały okres naboru z pracownikami merytorycznymi departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
bo łódzkie bo łódzkie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE