Milczanowska znów wygrywa w sądzie

Na sam koniec kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta Radomsko, atmosfera jest coraz bardziej napięta.

Na sam koniec kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta Radomsko, atmosfera jest coraz bardziej napięta.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się kolejne rozprawy kontrkandydatów w trybie wyborczym. KW „Razem dla Radomska” pozwało Annę Milczanowską o zamieszczenie nieprawdziwych informacji na temat kandydata Jarosława Ferenca w artykule „Czas na profesjonalizm”, który wraz z erratą ukazał się w gazetce wyborczej Milczanowskiej w połowie tego tygodnia. Sąd oddalił jednak w całości zarzuty KW „Razem dla Radomska”. Tym samym „Towarzystwo Patriotyczne” popierające Jarosława Ferenca na urząd prezydenta miasta Radomska, nie wzbogaci się o 20 tys. złotych – tyle żądał KW RdR od Milczanowskiej, w przypadku udowodnienia swojej racji. Druga sprawa dotyczyła oświadczenia, które sygnował pełnomocnik wyborczy KW RdR Krzysztof Zygma. Milczanowska ponownie złożyła pozew w trybie wyborczym i tym razem wygrała. - Sztab wyborczy Anny Milczanowskiej zachował więc właściwe standardy materiałów wyborczych, które wyznacza prawo – czytała w oświadczeniu urzędująca prezydent Radomska. Prawda broni się sama, a zarzucanie nam kłamstw czy manipulacji, o którym za pośrednictwem mediów informowali przeciwnicy, kolejny raz zostało sprawiedliwie osądzone – dodała.  


W związku z tym, na RdR została nałożona konieczność zapłaty 1 000 zł dla Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz zamieszczenie przeprosin w Tygodniku „Między Stronami”. Ponadto Krzysztof Zygma został zobowiązany do przeproszenia Anny Milczanowskiej. Oba dzisiejsze postanowienia Sądu nie są prawomocne. 

Więcej o:
wybory2014 rozprawa w trybie wyborczym tryb wyborczy milczanowska ferend rdr przeprosiny sprawa wyborcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE