Mieszkanka gm. Kodrąb miała w organizmie ponad 3 promile. Wsiadła za kierownicę

Mieszkanka gm. Kodrąb miała w organizmie ponad 3 promile. Wsiadła za kierownicę

Do dwóch lat więzienia grozi mieszkance gminy Kodrąb, która mając w organizmie 3,3 prom. alkoholu kierowała samochodem. Została zatrzymana przez świadków zdarzenia w poniedziałek, 8 listopada w miejscowości Widawka w gminie Kodrąb.

Policyjny patrol z Komisariatu Policji w Przedborzu został skierowany do miejscowości Widawka w gminie Kodrąb, po tym jak dyżurny policji otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej.

- Mundurowi na miejscu zastali trzech mężczyzn, którzy ujęli kompletnie pijaną kobietę. Z ich relacji wynikało, że jadąc za osobówką obserwowali tor jazdy auta i nabrali podejrzeń, że osoba siedząca za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. Kiedy tylko nadarzyła się okazja zatrzymali peugeota, zabrali kluczyk i zaalarmowali policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca osobówką to 40-letnia mieszkanka gminy Kodrąb. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało w organizmie 3,3 promila alkoholu. Ponadto, szybko wyszło na jaw, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci po wykonaniu czynności procesowych, nietrzeźwą wraz z pojazdem przekazali pod opiekę jej rodzinie.

40-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
radomsko policja gmina kodrąb pijana kobieta kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE