Mieszkanie Plus to już historia

Mieszkanie Plus to już historia

W związku z dużym zainteresowaniem wynajmem i zakupem mieszkań na radomszczańskim rynku nieruchomości miasto Radomsko rozważało przystąpienie do realizacji programu Mieszkanie Plus. To było dwa lata temu. A jak sytuacja przedstawia się dziś? Okazuje się, że to już historia.

- W 2018 roku, były plany zagospodarowania działki przy ulicy Starowiejskiej 3 i było zainteresowanie radomszczan programem Mieszkanie Plus. Niestety rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości zakończyły się fiaskiem. Program wyhamował. Ze 100 tys. mieszkań w Polsce, dzisiaj jest wybudowanych około 1000 mieszkań i oddanych do użytkowania. Nie wykluczam, że do tematu Mieszkanie Plus w Radomsku w przyszłości wrócimy - komentuje Krzysztof Górnik, prezes TBS, gość programu „Staszczyk Niezależnie”.

Najważniejsze inwestycje TBS w 2020 roku, to budowa szóstego bloku przy ulicy Sadowej. Umowa została podpisana  15 października. Zrobiono roboty rozbiórkowe fundamentowanie, dzisiaj nie ma zagrożenia tej inwestycji.

- Przy placu 3 Maja, rozpoczęliśmy remont elewacji frontowej  kamienicy i prześwitu bramowego. To w pewnym stopniu drugi etap remontu. Na przełomie 2019 i 2020 roku, wykonaliśmy w tej kamienicy generalny remont dachu - mówi Krzysztof Górnik.

Cała rozmowa z prezesem TBS w Radomsku na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 28 grudnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
tbs tbs radomsko krzysztof górnik
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE