Radomsko, Łódzkie 0o Sobota, 15 Grudnia 2018
ważne informacje

Miesięczny koszt pakietu obowiązkowych przeglądów

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Do wybranych modeli Volkswagena z roku modelowego 2019 można dokupić na takiej samej zasadzie jak wyposażenie dodatkowe, pakiet przeglądów serwisowych, który będzie obowiązywał przez 48 miesięcy. Dokładnie tyle wynosi najdłuższy możliwy okres finansowania auta w Leasingu EasyDrive oferowanym w ramach programu Volkswagen Financial Services. Postanowiliśmy więc sprawdzić, o ile wzrośnie koszt miesięcznej raty leasingu po dokupieniu tego pakietu. Znacznym ułatwieniem w obliczeniach okazał się kalkulator leasingowy.

Kalkulator leasingowy – podstawowe informacje

Kalkulator leasingowy to prosta, a zarazem bardzo użyteczna aplikacja. Została stworzona w taki sposób, aby bezproblemowo, bez konieczności znajomości wszystkich zawiłych zależności, wyliczyć wysokość miesięcznej raty leasingu. Aby kalkulator leasingowy działał, do obliczeń są potrzebne następujące dane:

- cena auta,

- długość okresu leasingowania,

- wysokość opłaty wstępnej,

- roczny limit przebiegu leasingowanego pojazdu.

Każde z powyższych kryteriów może być – w granicach ustalonych uprzednio przez leasingodawcę – dopasowane do indywidualnych preferencji klienta.

Kalkulator leasingowy – wyliczenie wersji podstawowej

Za podstawę wyliczeń przyjęliśmy Volkswagena T-Roc z rocznika 2019. Jego silnik ma pojemność 1.6 TDI o mocy 115 KM i posiada 6-biegową skrzynię. W wersji podstawowej kosztuje on 93390 zł brutto. Rata Leasingu EasyDrive za ten model może wynieść 580 zł netto. Aby tyle płacić należy:

- wziąć leasing na 48 miesięcy;

- dokonać opłaty wstępnej w wysokości 30 proc. wartości auta;

- zdecydować się na 30 tys. km rocznego limitu przebiegu samochodu.

Kalkulator leasingowy – wyliczenie z Pakietem Przeglądów Volkswagen

Dla Volkswagena T-Roc z rocznika 2019 dostępny jest pakiet przeglądów obowiązujący przez 48 miesięcy. Dla pojazdu wyleasingowanego na takich warunkach jak powyżej, najkorzystniejszy będzie pakiet dla aut z maksymalnym przebiegiem w wysokości 120 tys. km. Kosztuje on 2450 zł. Dodanie tej kwoty do ceny samochodu dało łącznie sumę 95840 zł. Zaktualizowaliśmy więc wartość pojazdu na kalkulatorze leasingu, nie zmieniając przy tym żadnych innych kryteriów. Aplikacja szybko podała nową wartość raty: 596 zł netto. Różnica pomiędzy wyliczeniami wynosi więc 16 zł. Tyle więc w skali miesiąca w przypadku Volkswagena T-Roc kosztować będzie pakiet przeglądów przez cały okres trwania leasingu. Za tę cenę klient otrzymuje spory wachlarz korzyści.

Pakiet Przeglądów Volkswagen – dlaczego warto?

Cena Pakietu Przeglądów Volkswagena jest niższa niż standardowy koszt jednego przeglądu, co daje klientowi wymierne oszczędności, a dodatkowo wie on od razu, jakie wydatki na eksploatację samochodu przyjdzie mu ponieść. Ujęte są w nim także materiały eksploatacyjne do wymiany lub uzupełnienia, takie jak:

- olej,

- filtry – oleju, powietrza, paliwa, przeciwpyłowy,

- płyn hamulcowy,

- podkładka korka oleju,

- świece zapłonowe.

Do tego, wszystkie przeglądy wykonywane są w ASO na terenie całego kraju. Dzięki temu, kupujący ma pewność, że gdziekolwiek by nie był, jego auto zawsze trafi w dobre ręce. Wszystko to w przystępnej cenie wliczonej w niewygórowane raty leasingowe.

komentarze