Miesiąc temu 28-latka straciła prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie. Znów wypiła alkohol i wsiadła za kierownicę

Miesiąc temu 28-latka straciła prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie. Znów wypiła alkohol i wsiadła za kierownicę Fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl

W sobotę, 6 stycznia 2024 r. po godz. 1.00, policjanci patrolujący centrum Radomska zauważyli pojazd marki peugeot, którego kierująca nie posiadała prawa jazdy. Uprawnienia straciła za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem również była pijana.

- Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas rozmowy z 28-latką policjanci wyczuli od niej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta ponownie zdecydowała się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niespełna 4 tygodnie wcześniej wpadła w ręce policjantów, kiedy jechała tym samym autem mając prawie 3 promile. Wtedy policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

28-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości , co wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijana kierująca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE