Miasto szuka oszczędności kosztem niektórych mieszkańców?

Miasto szuka oszczędności kosztem niektórych mieszkańców? Fot. ilustracyjne/pixabay.com

- Dlaczego mam płacić opłatę 48 złotych (za dwie osoby) za wywóz odpadów zmieszanych, skoro teraz mój pojemnik jest opróżniany tylko raz w miesiącu? Nie mam pojemnika na popiół, ogrzewam gazem. Wychodzi na to, że muszę płacić za tych, którzy palą węglem do tego trują i mają dwa razy w miesiącu pojemnik na popiół opróżniony. Wygląda to tak, że miasto szuka oszczędności, ale w kieszeni radomszczan - z takim ostrym komentarzem zadzwoniła do naszej redakcji zdenerwowana radomszczanka pani Maria.

- Wychodzi na to, że teraz na podwórkach będą przepełnione pojemniki lub worki będą wywożone do lasu - komentuje nasza rozmówczyni.

- Nie są zmienione stawki za wywóz śmieci, gdy są odbierane teraz raz w miesiącu. Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, nie ma takiej możliwości, gdyż w górę poszły ceny paliwa i wprowadzono dodatkowy wywóz popiołu – poinformował nas Urząd Miasta w Radomsku.

Jeśli odbiór śmieci zmieszanych raz w miesiącu będzie dla mieszkańców niewystarczający, mogą dodatkowe śmieci wystawić w czarnym worku obok pojemnika, albo bądź zwrócić się o dodatkowy pojemnik.

Więcej o:
śmieci wywóz śmieci pgk pgk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE