Miasto finansuje dodatkowe patrole policji

Miasto finansuje dodatkowe patrole policji Fot. UM Radomsko

Podobnie jak w latach ubiegłych, Miasto Radomsko kontynuuje współpracę z Komenda Powiatową Policji w Radomsku. W roku 2020 na patrole ponadnormatywne miasto przeznaczy 264 tysiące złotych.

W ostatnim dniu 2019 roku, w Urzędzie Miasta zawarto umowę o ponadnormatywnych patrolach służb policyjnych, którą podpisali Prezydent Jarosław Ferenc oraz Komendant Powiatowy Policji Piotr Nowicki.

Współpraca miasta z policją pozytywnie wypływa na poziom bezpieczeństwa w naszym mieście. Dzięki niej funkcjonariusze policji pełnią więcej patroli pieszych i zmotoryzowanych.

- Chciałbym serdecznie podziękować prezydentowi, bo to już kolejny rok, kiedy zostaliśmy zasileni funduszami z budżetu miasta, dzięki którym możemy prowadzić więcej działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Radomska - komentuje komendant insp. Piotr Nowicki.

Dodatkowe patrole policyjne będą pełniły służbę w miejscach najbardziej zagrożonych oraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

W 2019 roku w ramach porozumienia policjanci zrealizowali 1 373 służby ponadnormatywne. Podczas tych służb mundurowi przeprowadzili 1 803 interwencje i ujawnili 1 258 wykroczenia oraz zatrzymali 11 sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Policjanci ujawnili i zatrzymali 9 osób poszukiwanych przez organy ścigania. W tym czasie policjanci w ramach dodatkowych służb wylegitymowali 3 309 osób.

Więcej o:
policja radomsko patrole radomsko kpp radomsko patrole ponadnormatywne radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE