Miasteczko Akademickie na placu 3 Maja

Miasteczko Akademickie na placu 3 Maja

19 października uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. Do Radomska przyjedzie Miasteczko Akademickie, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą uczelni wyższych.

Katowickie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Sztuk Pięknych wraz z Miastem Katowice organizują w październiku wyjazdy MIASTECZKA AKADEMICKIEGO do pięciu wybranych miast. Radomsko należy do wybranej piątki.

Miasteczko Akademickie stanie na placu 3 Maja i działać będzie w godzinach od 11.00 do 17.00. Będzie to przestrzeń edukacyjna i warsztatowa, w której uczelnie będą prezentować swoje kierunki, opowiadać o zaletach podjęcia kształcenia na swoich wydziałach, zachęcać do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności. Każda osoba, która pojawi się w Miasteczku będzie mogła porozmawiać ze studentami, absolwentami i pracownikami uczelni.

Każda uczelnia zaplanowała szereg atrakcji m.in. mini warsztaty czy doświadczenia, ale o tym będzie można się przekonać już na miejscu. Dodatkowo uczniowie będą mogli zrelaksować się w wygodnej strefie przy akompaniamencie DJ’a oraz wziąć udział w organizowanym w tym dniu konkursie.

info: UM Radomsko

Więcej o:
plac 3 maja miasteczko akademickie miasteczko radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE