Mgła przyczyną wypadków i kolizji

Wtorkowa mgła, która utrzymuje się nad powiatem radomszczańskim jest przyczyną licznych wypadków i kolizji. Policjanci przypominają, że mgła znacznie ogranicza widoczność. Przekonali się o tym k...

Wtorkowa mgła, która utrzymuje się nad powiatem radomszczańskim jest przyczyną licznych wypadków i kolizji.
fot. KPP Radomsko
Policjanci przypominają, że mgła znacznie ogranicza widoczność. Przekonali się o tym kierowcy zdarzeń drogowych do jakich 9 grudnia, w ciągu kilku godzin doszło na terenie Radomska. Łącznie 8 kolizji. 

Około 8.00, przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Brzeźnicką w Radomsku, 35 -letnia kierująca skodą nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i uderzyła w oczekującego na zielone światło golfa. Ten następnie został przesunięty i uderzył w dwa inne samochody, passata i dostawczego citroena. Ruch na nitce prowadzącej do Katowic był utrudniony przez blisko dwie godziny. Na szczęście, uszkodzone zostały tylko samochody. Sprawczyni zdarzenia została przewieziona do szpitala i po opatrzeniu zwolniona do domu.

Niemal w tym samym czasie do podobnego zdarzenia doszło na nitce prowadzącej do Warszawy, w miejscowości Stobiecko Szlacheckie. Tutaj ruch był również utrudniony, po tym jak doszło do zderzenia dwóch osobówek.

Policjanci przypominają, że podczas takiej pogody powinniśmy zdjąć nogę z gazu i wykazać większą ostrożność. - Trzeba pamiętać, że w takich warunkach pogodowych niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie. Praktyka pokazuje, że przy słabej widoczności kierowcy błędnie określają odległość i często nie widzą nadjeżdżającego z przeciwka pojazdu – informuje asp. Aneta Komorowska z KPP Radomsko.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE