Mężczyzna utonął w zbiorniku retencyjnym. Skoczył na „bombę”

Mężczyzna utonął w zbiorniku retencyjnym. Skoczył na „bombę” Fot. KPP Radomsko

38-letni mężczyzna utonął w zbiorniku retencyjnym w miejscowości Biestrzyków Wielki w gminie Kobiele Wielkie. Płetwonurkowie wydobyli jego ciało z wody po tym jak kilka godzin wcześniej wskoczył do wody na tzw. „bombę” i nie wypłynął.

We wtorek 7 lipca 2020 r. w godzinach popołudniowych 38-letni mieszkaniec gminy Kobiele wspólnie z 27-letnim znajomym udał się w okolice zbiornika retencyjnego w miejscowości Biestrzyków Wielki. Tam mężczyźni mieli spożywać alkohol w postaci piwa. W pewnym momencie 38-latek postanowił popływać i wskoczył do zbiornika wodnego na tzw. „bombę”.

- Gdy po chwili nie wypłynął, jego kolega wskoczył do wody próbując go ratować. Po nieudanej próbie odnalezienia tonącego na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe. Nurkowie z PSP w Radomsko wydobyli z wody ciało 38-latka. Na pomoc medyczną było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W miejscu, gdzie doszło do tragedii znajdowały się oznaczenia informujące o zakazie kąpieli.

Więcej o:
radomsko policja radomsko utonięcie biestrzyków
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE