METPRIM Volley Radomsko w etapie centralnym walki o II ligę!

METPRIM Volley Radomsko w etapie centralnym walki o II ligę! Fot. S. Nems

Zakończył się trzydniowy siatkarski turniej wojewódzki z udziałem METPRIM Volley Radomsko. W decydującym meczu o awans do gier ogólnopolskich o II ligę Volley wygrał z Bzurą Ozorków 3:1 i melduje się etapie centralnym!

W niedzielę 2 kwietnia, pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Volley Team Żychlin. Żychlinianie po dwóch zwycięstwach z Bzurą Ozorków i METPRIM Volley zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do dalszych gier. W ostatnim meczu wygrali gładko z PGE II Skrą Bełchatów 3:0 (25:20, 25:17 i 25:20). MVP meczu wybrany został gracz Żychlina Michał Sendelski.

Później na boisko wybiegli gracze z Radomska i Ozorkowa. Stawką tego pojedynku było drugie miejsce w turnieju oraz awans. Wyrównaną, pierwszą partię wygrali gospodarze 25:21. W drugiej części drugiego seta, goście odskoczyli Volleyowi na 3 punkty i nie oddali prowadzenia już do końca i zwyciężyli ostatecznie 25:21. Trzeci set to znakomite otwarcie Volleya i demolka gości, bo po kilku minutach gry było 12:0! To rzadko zdarza się w męskiej siatkówce. Takiej przewagi nie dało się roztrwonić i radomszczanie wygrali 25:12. Czwarta partia należała do Volley Radomsko, a seta (25:23) kończy asem serwisowym Wiktor Gabałowski. Volley wygrywa cały mecz 3:1. MVP został Wojciech Jagielski z Radomska. Ogromne brawa dla gospodarzy.

Organizacja i całe wydarzenie w Radomsku stało na bardzo wysokim poziomie, czego efektem są pozytywne komentarze zawodników i kibiców. Turniej pokazał, że fani radomszczańskiej drużyny zasługują na II ligę siatkówki. Czy tak się stanie? Przekonamy się po ogólnopolskich turniejach półfinałowych i finale z udziałem METPRIM Volley Radomsko, które zaplanowano na drugą połowę i koniec kwietnia.

Wyniki turnieju w Radomsku:

31 marca, piątek
METPRIM Volley Radomsko – PGE Skra II Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23 i 25:23)
Volley Team Żychlin – MKS Bzura Ozorków  3:1 (25:22, 19:25, 25:14 i 25:17)

1 kwietnia, sobota
MKS Bzura Ozorków – PGE Skra II Bełchatów 3:2 (25:18, 25:15, 24:26, 13:25 i 15:12)
METPRIM Volley Radomsko – Volley Team Żychlin 1:3 (12:25, 21:25, 25:18 i 22:25)