METPRIM Volley Radomsko odprawił debiutanta ze Skierniewic

Na początek rozgrywek III ligi siatkówki METPRIM Volley Radomsko rozbił we własnej hali (28 września) drużynę UKS Skierniewicki Węgiel 3:0.

Mecz bez większej historii. Zwodnicy trenera Sławomira Agustyniaka pokazali kawał solidnej i poukładanej siatkówki. Beniaminek ze Skierniewic nie miał za wiele do powiedzenia w tym meczu. W radomszczańskiej drużynie dobrze funkcjonowały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła - przyjęcie, rozegranie, blok a także zagrywka, z której zawodnicy Volley zdobywali w każdym secie punkty.

Mecz trwał nieco ponad godzinę i zakończył się wynikiem 3:0. Pierwszy set to wygrana gospodarzy 25:16, drugi 25:12 a w trzecim Volley zwyciężył 25:14.

Wyjściowy skład METPRIM Volley: Konrad Pieszka, Hubert Wawszczak, Adrian Bucki, Adam Woźnica, Oskar Herman, Sylwester Kukulski (libero).

Statuetkę najlepszego gracza METPIRM Volley Radomsko odebrał Oskar Herman. W UKS wybrano Michała Kowalczyka. Nagrody zawodnikom wręczył prezydent Jarosław Ferenc, starosta Łukasz Więcek, wójt gminy Radomsko Roman Radczyc, prezes sponsora tytularnego METPRIM Adam Świerczyński oraz prezesi klubu Paweł Kowalczyk i Mirosław Dratwiński.

Siatkarzy METPRIM Volley w Radomsku zobaczymy w meczu ligowym z Resursą Łódź w sobotę 19 października o godz. 17.00. Wcześniej, bo 5 października zagrają na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.