Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W sobotę 3 września dwadzieścia dwie pary małżeńskie świętowały swoje złote gody. Radomszczanie, którzy w związkach małżeńskich przeżyli przynajmniej pół wieku, odebrali z rąk... ››

Złote Gody świętowały w tym roku 22 paryW sobotę 3 września dwadzieścia dwie pary małżeńskie świętowały swoje złote gody. Radomszczanie, którzy w związkach małżeńskich przeżyli przynajmniej pół wieku, odebrali z rąk Prezydent Miasta Anny Milczanowskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Gębicza odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Cała uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po odebraniu medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyszedł czas na wzniesienie toastu oraz pozowaniu do pamiątkowych fotografii.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczone zostały 23 pary małżonków. Oto one: Barbara i Konrad Albrych, Aniela i Piotr Hofman, Walentyna i Mieczysław Jadowscy, Janina i Ryszard Kaczyńscy, Irena i Zygmunt Małycha, Halina i Józef Nowak, Teresa i Kazimierz Nowiccy, Anna i Władysław Perkosz, Halina i Ryszard Wiśniewscy, Elżbieta i Czesław Wlaźlak, Jadwiga i Jan Zawada, Jadwiga i Ryszard Borek, Henryka i Józef Dziegieć, Barbara i Stanisław Karasek, Irena i Zdzisław Karkoszka, Alicja i Wacław Kielesińscy, Barbara i Bolesław Lorent, Zuzanna i Marian Łągiewka, Krystyna i Józef Miłek, Jadwiga i Henryk Sik, Krystyna i Bronisław Ślęzakiewicz, Halina i Zygmunt Wawrzyniak.

 

Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, wspólnie spędzonych lat pełnych miłości, zdrowia i szczęścia.

 

Wszystkich małżonków obchodzących w danym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, Urząd Stanu Cywilnego prosi o zgłoszenie tego faktu do USC. Wnioski o nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie można pobrać w USC w Radomsku przy ul. Narutowicza 1 lub ze strony internetowej miasta: www.radomsko.pl

Więcej o:
usc rocznica złote gody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE