Mechanik w akcji "Młoda krew ratuje życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku po raz kolejny przystąpił do konkursu "Młoda krew ratuje życie". W sumie akcja w całej Polsce odbywa się po raz dwunasty

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku po raz kolejny przystąpił do konkursu "Młoda krew ratuje życie". W sumie akcja w całej Polsce odbywa się po raz dwunasty.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku


W ramach konkursu  Szkolne Koło PCK z Mechanika prowadzi działania, których celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Młodzież przygotowuje plakaty propagujące turniej, dostarcza informacje do lokalnej prasy, a także współpracuje ze szkolną gazetką "Supermechanik".

Dotychczas w ZSP nr 1 zorganizowano trzy zbiórki krwi, podczas których 56 osób oddało ten cenny płyn. Kolejna akcja odbędzie się 20 stycznia.

Warto podkreślić, że Mechanik odnosi co roku sukcesy w turnieju, zdobywając pierwsze miejsca na szczeblu rejonowym i wojewódzkim za najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa i ilość oddanej krwi. Szkolnym koordynatorem akcji jest mgr Renata Koniarska.

Więcej o:
krwiodawstwo krew pck zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku mechanik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE