Mechanik prezentuje projekt „Mistrzowie w swoim fachu”

Mechanik prezentuje projekt „Mistrzowie w swoim fachu”

W poniedziałek 28 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku odbyła się prezentacja projektu pt. „Mistrzowie w swoim fachu”.

Grupą docelową projektu jest 30 uczniów Technikum Mechaniczno-Budowlanego, którzy zostaną wybrani w drodze aplikowania i pojadą w maju przyszłego roku na dwutygodniowe praktyki do Grecji. Wśród nich będzie 7 techników budowlańców, 7 techników geodezji, 7 techników mechaników, 7 techników pojazdów samochodowych oraz jeszcze dwie osoby, które spośród wszystkich pozostałych uczniów zajmą kolejne miejsce na liście rankingowej.

Uczestnicy spotkania - uczniowie klas III oraz IV technikum (absolwenci szkoły podstawowej) zostali zapoznani z regulaminem oraz zasadami rekrutacji. Przy wyborze praktykantów pod uwagę będą brane takie elementy jak średnia ocen ze wszystkich przedmiotów z poprzedniego roku szkolnego, ocena z języka angielskiego, ocena z zachowania, a także motywacje.

Punkty będzie można zdobyć również za dodatkowe działania oraz w ramach wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych. Na złożenie dokumentów uczniowie mają czas od 28 listopada do 9 grudnia, natomiast 19 grudnia zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa.

Nauczyciele przygotowujący projekt opowiedzieli uczniom o zaletach praktyk zagranicznych, zapoznali ich z harmonogramem oraz odpowiedzieli na pytania.

Regulamin TUTAJ a formularz zgłoszeniowy W TYM MIEJSCU.

Projekt „Mistrzowie w swoim fachu” jest finansowany przez Unię Europejską, a jego wartość wynosi 54 603 Euro.

Koordynatorzy projektu: Monika Teuber, Damian Pawlikowski i Paweł Dudek.

Więcej o:
zsp nr 1 mechanik mechanik radomsko projekt zsp nr 1 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE