Mechanik najlepszy w promocji krwiodawstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zwyciężyli w X Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii Najlepsza Promocja Honorowego Krwiodawstwa na etapie okręgowym.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zwyciężyli w  X Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii Najlepsza Promocja Honorowego Krwiodawstwa na etapie okręgowym. Nie jest to jedyny sukces szkoły, ponieważ dwa lata temu uczniowie zajęli 3 miejsce w ilości oddanej krwi.


Uczennice Szkolnego Koła PCK wraz z Renatą Koniarską – opiekunem - na sukces pracowały prawie cały rok. Działania polegały na akcjach promujących krwiodawstwo w szkole i środowisku lokalnym, takich jak przygotowanie prezentacji multimedialnej, czy prac plastycznych.Ponadto w szkole zostało zorganizowanych 8 zbiórek krwi, podczas których łącznie udało się zgromadzić 85,5 litrów. Uczniowie nie zamierzają jednak spocząć na laurach i organizują kolejną zbiórkę krwi – już 25 września.

Więcej o:
zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 mechanik krew honorowe krwiodawstwo oddawanie krwi zbiórka krwi turniej młoda krew ratuje życie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE