Meble na wymiar – jak urządzić kuchnię szytą na miarę?

Meble na wymiar – jak urządzić kuchnię szytą na miarę?

Gotowe rozwiązania pozwalają nam urządzić kuchnię szybciej, ale niekoniecznie wygodniej. Prawdziwy komfort i maksymalną funkcjonalność może zapewnić wyłącznie zabudowa kuchenna na wymiar. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, decydując się na indywidualny projekt aranżacji kuchni, i zobaczcie, jak może prezentować się wnętrze urządzone zgodnie z Waszymi upodobaniami.

Kuchnie na wymiar – dlaczego warto?

Meble na wymiar tak naprawdę dają możliwość wykorzystania całego potencjału pomieszczenia i zagospodarowania każdego jego centymetra kwadratowego. Projekt dopasowany do specyfiki wnętrza pozwala odkryć prawdziwą wygodę, jaką jest w stanie zapewnić nam właściwy układ sprzętów AGD i szafek. Do tego dochodzi komfort pracy przy blatach znajdujących się na odpowiedniej dla naszego wzrostu wysokości. Sami, bazując na naszych potrzebach, możemy wybrać wyposażenie mebli, decydując na przykład o liczbie szuflad, koszy cargo, systemów do szafek narożnych czy otwartych półek. I wreszcie sami możemy zadecydować o stylu, w jakim urządzone ma być kuchenne wnętrze. Jednym słowem, kuchnia na wymiar to szereg elastycznych rozwiązań, stylowy efekt i stuprocentowa wygoda.

Wizualizacja kuchenna studia MEBLE WACH

Tworzenie projektu mebli – jak mierzyć kuchnię?

Wykonanie projektu mebli na wymiar musi poprzedzić pomiar pomieszczenia. Ważne są wszystkie jego wymiary, zarówno długość i szerokość, jak też wysokość. Ale to nie wszystko, bo nie możemy zapominać też o oknach i drzwiach, tj. ich odległościach od narożników pomieszczenia, podłogi oraz sufitu. Jeżeli w kuchni znajdują się skosy, wnęki lub elementy konstrukcyjne – słupki lub kolumny, także należy dokładnie je zmierzyć. Dobrze byłoby określić również położenie przyłączy wody i ewentualnie siły lub gazu – w zależności od rodzaju kuchenki lub płyty grzewczej, z której zamierzamy korzystać w kuchni.

Kuchnia otwarta wymaga także wyznaczenia umownej granicy, która oddzielać będzie ją od sąsiadujących stref: jadalni, salonu lub też innej przestrzeni. Warto od razu zastanowić się nad tym, co rozgraniczać będzie obydwa pomieszczenia. Jeżeli pozwala nam na to ilość dostępnego miejsca, można pokusić się o zaplanowanie w tym miejscu wyspy lub półwyspu. Wizualnie kuchnię oddzielić można natomiast poprzez inne wykończenie ścian i podłóg czy też odpowiednio rozmieszone oświetlenie.

Trójkąt roboczy, czyli o funkcjonalności kuchni

Roboczy trójkąt to jedna z najważniejszych zasad, jakie trzeba mieć na względzie przy projektowaniu kuchni, by cieszyć się funkcjonalnie urządzonym wnętrzem. To umowna figura, jaką utworzyć mają poszczególne kuchenne strefy. Na rogach trójkąta zlokalizowane mają być przypisane do nich sprzęty. Ważne też, by znajdowały się one stosunkowo blisko siebie, tak by przemieszczanie się po kuchni nie wymagało pokonywania zbyt dużych odległości. I tak:

pomiędzy zlewozmywakiem a lodówką należy zachować dystans od 120 do 210 cm,

pomiędzy kuchenką a lodówką – od 120 do 270 cm,

a pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką od 120 do 210 cm (w małej kuchni może być to 90 cm).

Przestrzeganie zasady trójkąta roboczego usprawni kuchenne prace: od gotowania aż po zmywanie naczyń. Co prawda jej zastosowanie nie będzie możliwe w niewielkich kuchniach jednorzędowych, wciąż jednak dobrze jest zachować wskazane odległości i właściwą kolejność sprzętów.

Jak wybrać styl wnętrza?

Kuchenne wnętrze, poza tym, że powinno być funkcjonalne, musi też być zaaranżowane tak, byśmy dobrze się w nim czuli. Oznacza to, że po prostu musi się nam podobać. Zanim wybierzemy kolory mebli, blatów czy ścian, warto przeglądną internetowe galerie czy też udać się do pobliskiego studia kuchni w poszukiwaniu inspiracji. Lubicie klasyczne wnętrza, z całą pewnością do gustu przypadną wam matowe, frezowane fronty i tradycyjne uchwyty. Wolicie minimalizm i nowoczesny styl? W takim wypadku lepszym wyborem będą gładkie fronty na wysoki połysk z systemem tip-on.

Wizualizacja kuchenna studia MEBLE WACH

Kuchnia na wymiar – ile trzeba czekać?

Różni wykonawcy mebli na wymiar oferują różne terminy realizacji. Na zabudowę kuchenną obecnie z reguły czeka się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Dużo zależy również od wybranych przez nas rozwiązań i poszczególnych elementów wyposażenia.

Ile kosztuje projekt kuchni?

Jeżeli udamy się do architekta wnętrz, cena projektu kuchni zależeć będzie od wielkości pomieszczenia. Ta usługa wyceniana jest bowiem od metra kwadratowego projektowanej powierzchni. Kiedy natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z usług studia mebli kuchennych, najczęściej projekt przygotowywany jest gratis, o ile podpiszemy z salonem umowę na realizację zabudowy meblowej. To nie tylko oszczędne, lecz także wygodne rozwiązanie, ponieważ w studiach z kompleksową obsługą i bogatym asortymentem możemy wyposażyć całą kuchnię.

Meble na wymiar – Radomsko

Gdzie znaleźć wysokiej klasy meble na wymiar w Radomsku? Warto zapoznać się z ofertą studia Meble Wach i jego realizacjami. To salon, w którym spotkacie najlepszych specjalistów: projektantów i doradców w zakresie wyposażenia kuchni oraz sprzętów AGD. Na początku współpracy, poza projektem, otrzymacie wizualizację 3D, dzięki której jeszcze lepiej będziecie w stanie wyobrazić sobie efekt końcowy. Studio oferuje również bogatą gamę urządzeń, jak również oświetlenia, akcesoriów i dekoracyjnych dodatków.

Wizualizacja kuchenna studia MEBLE WACH

Proponowane rozwiązania możecie zobaczyć na licznych ekspozycjach, a rodzaje frontów kuchennych i blatów wybierać spośród licznych wzorników. Wszystko to oczywiście przy wsparciu profesjonalistów, którzy pomogą Wam rozpoznać własne potrzeby i określić swoje upodobania. W zakres oferowanych przez salon usług wchodzi transport, montaż i serwis mebli, jak również montaż zamówionych wraz z nimi sprzętów.

Meble Wach w Radomsku

Studio Meble Wach należy do ogólnopolskiej sieci Max Kuchnie, którą tworzy już ponad 300 salonów mebli kuchennych zlokalizowanych w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Studio Meble Wach w Radomsku mieści się przy ul. Krakowskiej 228. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 10:00-18:00, sobota: 10:00-13:00.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE