Radomsko, Łódzkie 16.5o Niedziela, 18 Sierpnia 2019

MDK zaprasza na wydarzenia 14 kwietnia

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Jak spędzić najbliższą niedzielę? Miejski Dom Kultury w Radomsku przygotował na ten dzień kilka atrakcji. Dla najmłodszych poranek filmowy. Dla młodzieży (i nie tylko) spotkanie z youtuberką na temat zdrowego odżywiania. A na wieczór na dużym ekranie film „Zabawa zabawa”.

O godzinie 10.30 dla najmłodszych odbędzie się projekcja bajek z serii Żubr Pompik.

Opis bajki - Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy.

Projekcji towarzyszyć będą świąteczne warsztaty plastyczne.

O godzinie 17.00 w sali kameralnej odbędzie się spotkanie z youtuberką Maritą Matak. Razem z radomszczańską licealistką będzie można porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Wstęp wolny.

Natomiast o godzinie 19.00 wyświetlony zostanie film w reżyserii Kingi Dębskiej „Zabawa zabawa”.

Opis filmu - 40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

komentarze