Maturę czas zacząć!

Co prawda kwitnące kasztany chwilowo pokrył śnieg, a temperatura zupełnie nie przypomina tej majowej, ale jedno jest pewne: początek maja oznacza rozpoczęcie egzaminów dojrzałości. W środę... ››

Co prawda kwitnące kasztany chwilowo pokrył śnieg, a temperatura zupełnie nie przypomina tej majowej, ale jedno jest pewne: początek maja oznacza rozpoczęcie egzaminów dojrzałości. W środę 4 maja maturzyści zmierzą się z pisemnym językiem polskim. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczyna się o godz. 9.00!

 

W czwartek wszystkich - bez wyjątku - czeka pisemna matematyka, a dalej języki obce i inne wybrane przez licealistów przedmioty. W mięczyczasie do 27 maja każdy zda także dwa egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

 

A później... później maturzystów czekają najdłuższe wakacje w życiu!

 

Czy egzaminowi dojrzałości towarzyszy stres?

- Jak narazie brak stresu, pewnie zacznie być odczuwalny ok. 30 min przed egzaminem - zawsze tak mam ;) Najbardziej obawiam się właśnie języka polskiego. Ten przedmiot nigdy nie był moją mocną stroną. Zdaję matęmatykę, j. polski i j. angielski na poziomie podstawowym oraz historię i WOS rozszerzone. Co do tematów wypowiedzi pisemnych - nie mam bladego pojęcia. Mam nadzieje, że będzie coś co można dobrze napisać na podstawie podanego fragmentu - powiedział nam tegoroczny maturzysta z I LO, Przemek Kolary.

 

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór,

jak najmniej stresu i jak najwięcej dobrych odpowiedzi!

I aby czas od pierwszej do ostatniej matury minął jak najszybciej, za to czas wakacji aby trwał i trwał :)

 

A jak już uporacie się z pierwszym egzaminem to koniecznie dajcie znać jak było!

Więcej o:
matura liceum
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE