Maturalny maraton rozpoczęty

Fot. Klaudia Gajda

Egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym maturzyści rozpoczęli zmagania z tegorocznym egzaminem dojrzałości. W całej Polsce do matur przystąpi około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Matura w tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na trwającą pandemię, odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku tegoroczni maturzyści pojawiali się już tuż po godzinie 8.00. Zaczynali od wstępnej procedury czyli dezynfekcji rąk, pozostawienia zbędnych podczas egzaminu przedmiotów w przygotowanym do tego miejscu. Później losowanie numeru stolika, przy którym będą zdawać egzamin z języka polskiego.

W „mechaniku” uczniowie zdawali maturę w sześciu przygotowanych salach. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym potrwa 170 minut. Składa się z dwóch części: testowej oraz wypracowania. Maksymalna liczba punktów jaką może zdobyć maturzysta to 70. Zdający, aby zaliczyć egzamin, musi zdobyć przynajmniej 30 proc. punktów.

Maturzyści nie muszą w tym roku przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą nadal przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów. Abiturienci nie muszą też przystępować do dwóch – obowiązkowych w latach ubiegłych – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego.

W środę maturzyści zmierzą się z egzaminem z matematyki.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
matura 2021 radomsko2021 Radomskomatura2021 Radomsko Matura egzamin maturalny 2021 radomsko egzamin radomsko Radomsko matura covid matura z polskiego Radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE