Masz trudności z matematyką? Weź udział w bezpłatnych lekcjach z Technikum Automatyki i Robotyki

Masz trudności z matematyką? Weź udział w bezpłatnych lekcjach z Technikum Automatyki i Robotyki Fot. ŁSSE

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Dlatego Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uruchamia cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator”, by wspomóc uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Pierwsze zajęcia z matematyki już w najbliższą sobotę 10 kwietnia o 12. Link do zajęć zainteresowani znajdą na profilu facebookowym i stronie www - Technikum Automatyki i Robotyki.

– Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki dla ósmoklasistów przed egzaminem i nauką w szkole średniej – wyjaśnia Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Podczas zajęć uczniowie przerobią najważniejsze i powtarzające się zadania z poprzednich egzaminów, a także przypomną sobie i utrwalą zagadnienia, które zazwyczaj sprawiają im trudności. Prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak, nie wyklucza rozszerzenia tematyki o treści, które pojawią się na lekcjach w szkole średniej.

–  Postaramy dopasować się do potrzeb i oczekiwań uczestników. Może zdarzyć się tak, że zajmiemy się wzorami skróconego mnożenia, układami równań, a nawet funkcjami, czyli tematami które wykraczają poza program ale przydadzą się na kolejnych etapach edukacji. Oczywiście może okazać się, że uczestnicy nie będą biegli w działaniach na ułamkach zwykłych i będziemy musieli zająć się nadrobieniem wiedzy – tłumaczy prowadząca zajęcia.

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartuje już 10 kwietnia o 12:00. Łącznie odbędzie się sześć spotkań w terminach: 10.04, 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05.

Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

O Technikum Automatyki i Robotyki 

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

Więcej o:
matematyka lekcje korepetycje technikum automatyki i robotyki łsse matemator
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE