Masowe Punkty Szczepień w Radomsku i Przedborzu

Masowe Punkty Szczepień w Radomsku i Przedborzu

Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek, 19 kwietnia w Radomsku i Przedborzu zaczną funkcjonować masowe punkty szczepień przeciw Covid-19.

Punk w Radomsku zostanie zlokalizowany w Bursie Szkolnej przy ul. Piastowskiej 21, natomiast przedborski punkt - w tamtejszym Miejskim Domu Kultury. 

Punkty mają być czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. Ma w nich pracować 12 zespołów w systemie zmianowym.

- Dzięki dobrej współpracy z personelem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Pro Familia”, samorządem miasta i gminy Przedbórz oraz dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego w Radomsku mamy już wypracowany plan pracy. Dlatego możemy błyskawicznie zacząć działać. Mam nadzieję, że jeżeli otrzymamy odpowiednią liczbę szczepionek, to wszyscy chętni mieszkańcy naszego powiatu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Pomoc przy utrzymaniu porządku i reżimów sanitarnych oraz wsparcie przy kierowaniu ruchem osób przybyłych do szczepienia zadeklarowali druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Szczepienia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem zgłoszeń, dokonywanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Najpierw należy zarejestrować się w systemie NFZ (szczegółowe informacje dotyczące rejestracji).

Po umieszczeniu dodatkowych powiatowych punktów szczepień na liście NFZ, osoby, które już mają ustalony termin szczepień wyznaczony w odległych od Radomska lub Przedborza miejscowościach, będą mogły dokonać w tym systemie zmiany lokalizacji.

W piątek, 16 kwietnia w Bursie Szkolnej w Radomsku odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wicewojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry, starosty radomszczańskiego Beaty Pokory oraz pełnomocnika wojewody ds. szczepień przeciw Covid-19 Jolanty Kowalik-Gęsiak, poświęcona uruchomieniu punktów w województwie łódzkim.

Zorganizowany przez starostwo punkt w Radomsku będzie pilotażowym punktem dla województwa łódzkiego.

Więcej o:
radomsko covid-19 koronawirus szczepienia masowe punkty szczepień
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE