Maseczki trafiły do radomszczan

Maseczki trafiły do radomszczan

800 uszytych własnoręcznie maseczek ochronnych przekazały radomszczanom wolontariuszki z facebookowej grupy „Koronawirus-Pomagamy-Radomsko”. Akcja rozdawania maseczek cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wolontariuszki z facebookowej grupy „Koronawirus-Pomagamy-Radomsko” już od kilku tygodni szyją w swoich domach maseczki ochronne. Dotychczas przekazywały je do instytucji i urzędów, m.in. do domów pomocy społecznej, sądu, czy policji. Teraz postanowiły obdarować nimi również mieszkańców.

W czwartek, 9 kwietnia 2020 r. wolontariuszki rozdawały maseczki na parkingu przed Carrefourem oraz Era-Parkiem. W sumie do rozdysponowania miały 800 maseczek. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Radomszczanie stali w kolejce już kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem akcji.

- Wspaniała inicjatywa. Jest coraz więcej zachorowań na koronawirusa. Wiadomo, że trzeba się chronić. Nie każdy ma możliwość zakupu maseczki. A dzięki takiej akcji można ją otrzymać za darmo. Brawa dla pań, które podjęły się uszycia maseczek – usłyszeliśmy od pana Tadeusza.

Maseczki przekazywane były zainteresowanym osobom z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wolontariuszki posiadały maseczki ochronne oraz rękawiczki. Nie wykluczają, że podobne akcje będą kontynuowane.

Czytaj też: Urząd Miasta rozda mieszkańcom 40 tys. maseczek. Radomszczanie znajdą je w skrzynkach pocztowych

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus maseczki akcja darmowe maseczki dla mieszkańców koronawirus-pomagamy-radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE