Maseczki dla medyków

Maseczki dla medyków Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

30 tysięcy maseczek ochronnych zakupionych z pieniędzy budżetu województwa trafia do szpitali w regionie. Pierwsza część została rozwieziona w poniedziałek 11 maja. Następne będą przekazane jeszcze w tym tygodniu.

Pieniądze na środki ochrony indywidualnej zostały wygospodarowane z rezerw budżetowych. Maseczki są przeznaczone dla personelu medycznego i trafiają do szpitali wojewódzkich oraz ośrodków leczniczych, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa łódzkiego, a które nie są na pierwszej linii walki z koronawirusem i nie były objęte dotychczasowymi projektami wsparcia.

Pierwsza partia maseczek trafiła do szpitala im. Pirogowa w Łodzi (10 tys. sztuk), Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (5 tys. sztuk) oraz Pabian-Medu w Pabianicach (1 tys. sztuk). Pozostałe zostaną przekazane do Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Łodzi.

Więcej o:
koronawirus maseczki ochronne urząd marszałkowski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE