Masaż klasyczny. Kiedy warto na niego postawić?

Masaż klasyczny. Kiedy warto na niego postawić?

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. Najczęściej bywa polecany jako uzupełniający element terapii leczniczej. Dzięki niemu możliwe jest całkowite rozluźnienie ciała.

Dobrze wykonany masaż klasyczny, przynosi również takie efekty jak:

- regeneracja mięśni,
- pobudzenie układu krwionośnego,
- poprawa działania układu nerwowego,
- poprawa ruchomości stawów,
- zwiększenie elastyczności tkanek mięśniowych.

Każdy masaż klasyczny powinien być wykonywany przez doświadczonych fizjoterapeutów po dokładnym zapoznaniu się z potrzebami oraz stanem zdrowia pacjenta. Wszystko dlatego, że tylko indywidualnie wykonane oddziaływania, o określonej częstotliwości i sile nacisku przynoszą najlepsze rezultaty.

Głównym celem masażu klasycznego jest relaksacja. Jednak podczas zabiegu specjalista powinien również zadbać o o złagodzenie dolegliwości bólowych. Kompleksowe oddziaływania manualne wpływają pozytywnie na zdrowie i stan psychiczny. Zdarza się, że w początkowej fazie zabiegu masażysta skupia się na masażu pleców, a dopiero później rozluźnieniu innych części ciała – stóp, nóg, brzucha  i rąk.

Niekiedy zabieg masaży klasycznego kończy ceremonię ukierunkowana na masażu twarzy. W trakcie masażu uciskane są odpowiednie punkty refleksoryczne, dzięki czemu pozytywne odczucia są spotęgowane. Do wszystkich zabiegów używa się aromatycznych olejków, wpływających korzystnie na atmosferę. Są one bezpieczne dla skóry, wobec czego nie ma przeciwwskazań do ich stosowania nawet wtedy, gdy ktoś zmaga się z alergią.

Masaż klasyczny to jedna z częściej spotykanych forma odnowy biologicznej. Powoduje dotlenienie organizmu, rozbudzenie cyrkulacji w tkankach, odstresowanie i zachowanie równowagi psychosomatycznej. Co więcej zmniejszając napięcie nerwowo – mięśniowe można wprowadzić ciało w stan głębokiego relaksu.

Najczęściej zabieg wykonywany jest w dwóch formach:

- na całe ciało – od 60 do 90 minut,
- jako masaż częściowy – od 20 do 30 minut.

Po każdym zabiegu odczuwane jest zredukowane napięcie w obrębie wymasowanej partii ciała. Masaż klasyczny ceniony jest przede wszystkim z uwagi na wszechstronne oddziaływanie na organizm. Jeżeli borykasz się ze schorzeniami ortopedycznymi lub neurologicznymi albo po prostu chcesz poprawić swoje samopoczucie, skorzystaj z jego dobroczynnych właściwości.

Źródło: https://magiadlaciala.pl/masaz-klasyczny-wroclaw/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE