Marzyła o zwykłej nocnej lampce

Marzyła o zwykłej nocnej lampce Fot. M. Kołaczkowski

Po pięciu latach przerwy do Przedborza wraca Szlachetna Paczka, a portal Radomsko24.pl w poniedziałek 20 listopada odwiedzą Beata Turek i Aleksander Zubko, którzy podjęli się reaktywacji akcji w tym mieście.

Ruszy internetowa baza rodzin w ramach kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku w powiecie radomszczańskim będą działać aż dwa paczkowe sztaby.

Oprócz Radomska, w którym wolontariusze pomagają już od 12 lat, po kilku latach przerwy Szlachetna Paczka wróciła do Przedborza. W Przedborzu i okolicznych miejscowościach są bardzo duże, potrzeby.

- Jestem zszokowany w jakich warunkach mogą żyć ludzie w XXI wieku. Niektórzy mają naprawdę ciężką sytuację. Ludzie samotni, którzy wstydzą się przyznać że potrzebują pomocy - komentuje Olek Zubko, ze sztabu Szlachetnej Paczki w Przedborzu.

- Trudno uwierzyć, ale kilka lat temu spełniliśmy marzenie starszej pani, która marzyła o zwykłej lampce nocnej. Oczywiście ją dostała. Trudno opisać słowami radość tej osoby - dodaje nasz rozmówca.

- W tym roku w projekcie Szlachetna Paczka nastąpiło kilka zmian. Zmieniło się m.in. hasło akcji. Dziś brzmi „Zmieniamy świat na dobre” - tłumaczy wolontariuszka Beata Turek.

Beata Turek i Aleksander Zubko, w poniedziałek 20 listopada będą gośćmi Irka Staszczyka. Wszystko o akcji „Szlachetna Paczka” programie „W Temacie”. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk beata turek aleksander zubko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE