Marsz dla Życia i Rodziny w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 28 maja 2023 roku ulicami Radomska przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz dla Życia i Rodziny to jedno z wydarzeń w ramach XXII Radomszczańskich Dni Rodziny.

Hasło tegorocznego marszu: „Po pierwsze życie” nakierowuje nas na świat wartości, które obejmują i normują wszystkie wymiary życia. Dotyczą one sfery fizycznej, psychicznej, duchowej i społecznej.

- Wartość życia określana jest jako wartość absolutna, pierwsza i fundamentalna, gdyż życie ludzkie jest najwyższą wartością wśród wszystkich innych wartości. Jeżeli wprowadzimy hierarchię w pojęciu wartości życia i jedno życie będziemy cenić bardziej niż inne, jednym przyznamy większe prawo do życia niż innym, to doprowadzi to do obniżenia wartości życia człowieka - tłumaczą organizatorzy.

Wydarzenie rozpoczęła msza odprawiona w kolegiacie św. Lamberta. Po nabożeństwie ulicami Radomska przeszedł marsz. Jego uczestnicy dotarli do parafii św. Marii Magdaleny, gdzie nastąpiło zawierzenie wszystkich rodzin świętemu Janowi Pawłowi II - patronowi rodzin.

Zobacz rozmowę z Tadeuszem Olczykiem - koordynatorem XXI Radomszczańskich Dni Rodziny

Subskrybuj nasz kanał na YT, aby nie przegapić nowych odcinków!

Więcej o:
marsz dla życia i rodziny marsz marsz radomsko dni rodziny radomszczańskie dni rodziny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE