Mammobus znów w Radomsku

23 i 24 stycznia w Radomsku pojawi się mammobus. Tym razem badanie będzie można wykonać na placu supermarketu Carrefour.

23 i 24 stycznia w Radomsku pojawi się mammobus. Tym razem badanie będzie można wykonać na placu supermarketu Carrefour.


Bezpłatne badanie będą mogły wykonać panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały ykonywanej mammografii. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie.

 

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

 

- Jednak ponad połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadal nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. – mówi Agata Jabłonowska, Specjalista ds. Marketingu i PR grupy LUX-MED.

 

Na badania można rejestrować się pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

Więcej o:
mammobus badanie mammograficzne profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE