Mały - wielki bohater z Radomska

Mały - wielki bohater z Radomska Fot. Screen/TVN24

Portal TVN24.pl opisuje historię 10-letniego Miłosza z Radomska, który uratował życie swojemu ojczymowi po tym, jak ten stracił przytomność, jadąc autostradą A1. Miłosz bez wahania zadzwonił pod numer alarmowy 112, bo tego nauczył się w szkole.

Jak informuje portal TVN24.pl, chłopiec zadzwonił pod numer alarmowy 112 i przez blisko pół godziny rozmawiał z operatorką, która instruowała go, co ma robić do czasu przyjazdu służb.

- Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2022 roku na autostradzie A1 na wysokości Łodzi. 10-letni Miłosz jechał ze swoim ojczymem i psem Burzą po dziadka do szpitala. Na drodze panowały bardzo trudne warunki, padał śnieg i było ślisko. W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi i uderzył w barierki – informuje TVN24.pl.

Chłopiec zobaczył, że mężczyzna stracił przytomność i z jego ust zaczęła lecieć krew.

- Bardzo się wystraszyłem tej całej sytuacji. Tata stracił przytomność, z jego ust zaczęła lecieć krew - wspomina dziennikarzowi portalu Miłosz.

Mama Miłosza, w chwili zdarzenia była w domu. Kiedy dowiedziała się, co się stało, sama zadzwoniła po pomoc. Tam usłyszała, że na miejsce jadą już służby, które powiadomił chłopiec.

Cały reportaż o Miłoszu do zobaczenia w tym miejscu. W poniedziałek, 6 lutego 2023 Miłosz był gościem programu „Dzień Dobry TVN”.

W środę, 8 lutego 2023 r. Miłosz będzie gościem portalu Radomsko24.pl w programie Irka Staszczyka „W Temacie”. Emisja programu o godz. 19.45 na www.radomsko24.pl, naszym facebooku oraz kanale na YouTube.

W piątek Miłosz otrzyma nagrodę Wojewody Łódzkiego, z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

Źródło: TVN24.pl

Więcej o:
miłosz . a1 bohater tvn24 miłosz z radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE