Mały bohater Miłosz Kwaśniak odebrał nagrodę od prezydenta Radomska

Mały bohater Miłosz Kwaśniak odebrał nagrodę od prezydenta Radomska Fot. K. Gajda

Miłosz Kwaśniak z rąk prezydenta Radomska odebrał nagrody i dyplom za odwagę i bohaterską postawę, która przyczyniła się do ocalenia życia i zdrowa ludzkiego.

Przypomnijmy. Miłosz uratował życie swojemu ojczymowi po tym, jak ten stracił przytomność, jadąc autostradą A1. Chłopiec bez wahania zadzwonił pod numer alarmowy 112, bo tego nauczył się w szkole. Do zdarzenia doszło w grudniu 2022 roku.

Dziś, 8 lutego w PSP nr 9, gdzie uczęszcza Miłosz zorganizowano uroczystość, podczas której odebrał nagrody oraz dyplom z rąk prezydenta Jarosława Ferenca. Podziękowania i upominki przekazali także strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Radomsku. Strażacy przeprowadzili także dla uczniów pokaz pierwszej pomocy.

- Bardzo chciałem podziękować Miłoszowi za ten bohaterski czyn właśnie w szkole, wśród jego kolegów. Wiadomo jak trudne jest działanie w stresie. Miłosz wykazał się pełnym profesjonalizmem. Dzięki jego działaniom i tym, że współpracował operatorką pogotowia ratunkowego udało się uratować jego ojca. Myślę, że każdy z nas powinien brać z niego przykład, bo nawet niewielu dorosłych mogłoby się tak zachować - mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Zastępca komendanta KP PSP w Radomsku Artur Bartosik poinformował, iż strażacy zgłoszą kandydaturę Miłosza do odznaki Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti”, która jest uhonorowaniem małych bohaterów.

- Myślę, że to co się wydarzyło, postawa Miłosza, jego opanowanie, spokój, chęć współpracy to wzór do naśladowania, jesteśmy z niego bardzo dumni – mówiła Renata Bagińska – Poteralska zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku.

Miłosz Kwaśniak o swoim bohaterskim wyczynie opowie także w programie „W Temacie”. Link TUTAJ.

Więcej o:
miłosz kwaśniak bohater nagroda nagroda radomsko jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE