Małgorzata Lewandowska została nową wicestarostą powiatu radomszczańskiego

Małgorzata Lewandowska została nową wicestarostą powiatu radomszczańskiego Fot. screen

Potwierdziły się nieoficjalne informacje. Radna Prawa i Sprawiedliwości – Małgorzata Lewandowska została nową wicestarostą powiatu radomszczańskiego. Zastąpiła Jakuba Jędrzejczaka (PO), który złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji.

Kandydaturę Małgorzaty Lewandowskiej zgłosiła starosta Beata Pokora. Była to jedyna kandydatura na funkcję nowego wicestarosty powiatu radomszczańskiego.

Za wyborem Małgorzaty Lewandowskiej opowiedziało się w tajnym głosowaniu 19 radnych. Dwie osoby były przeciw.

- Zdaję sobie sprawę, że jest to praca bardzo odpowiedzialna, ale nie boje się ciężkiej pracy, szczególnie jeśli jest to praca na rzecz mieszkańców powiatu radomszczańskiego – powiedziała Małgorzata Lewandowska, nowa wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Wcześniej radni przyjęli rezygnację Jakuba Jędrzejczaka z funkcji wicestarosty powiatu radomszczańskiego. Za przyjęciem uchwały w tej sprawie (głosowanie jawne) zagłosowało 18 radnych, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Czytaj: Jakub Jędrzejczak rezygnuje z funkcji wicestarosty

- Bardzo dziękuję za współpracę. W szczególności dziękuję radnym Koalicji Obywatelskiej, za wystawienie mojej kandydatury na funkcję wicestarosty powiatu radomszczańskiego. To był wspaniały okres w moim życiu. Liczę na to, że dalsza praca samorządu będzie owocna – powiedział Jakub Jędrzejczak.

- Kuba, dziękuję Ci, że mimo trudnych momentów, zawsze zgodnie współpracowaliśmy – stwierdziła starosta, Beata Pokora.

Po odwołaniu z funkcji wicestarosty, Jakub Jędrzejczak opuścił salę obrad Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Rezygnacja Jakuba Jędrzejczaka z funkcji wicestarosty powiatu radomszczańskiego to pokłosie zawiązanej w minionym tygodniu nowej miejsko-powiatowej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu. Jakub Jędrzejczak złożył również rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

xxx

Małgorzata Lewandowska jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika, wieloletnim nauczycielem w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Pracowała także w innych placówkach oświatowych.
 
W kadencji 2010 – 2014 pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Radomsku.
 
Obecnie jako Radna Rady Powiatu Radomszczańskiego jest członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, a także członkiem Rady Społecznej Szpitala. Od 16 lat jest społecznym prezesem Radomszczańskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Czytaj też: Rafał Dębski nie jest już przewodniczącym Rady Miasta w Radomsku oraz Tadeusz Kubak nowym przewodniczącym Rady Miasta w Radomsku

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański nowy wicestarosta małgorzata lewandowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE