Majowy weekend 2020. Policja będzie czuwać

Majowy weekend 2020. Policja będzie czuwać Fot. pixabay.com

Zbliża się „majówka”. Jak zwykle w tym okresie policjanci z województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą także przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami.

Przed nami majówka. Pogoda dopisuje, jednak w tym roku będzie inaczej niż zwykle. Z powodu epidemii pozamykane są restauracje, ośrodki wypoczynkowe i hotele. Można swobodnie się przemieszczać, jednak nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń.

- Wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Na spacerach i biwakach zachowujmy odległość 2 metrów pomiędzy osobami. Korzystając ze środków komunikacji zbiorowej należy pamiętać o ograniczeniu liczby pasażerów i zasłanianiu nosa i ust. Z kolei podróżując samochodem dobrze jest posiadać środki do dezynfekcji i rękawiczki. Każdy pasażer powinien mieć możliwość zasłonięcia nosa i ust, np. za pomocą maseczki. Będzie to niezbędne po wyjściu z samochodu lub jeszcze w aucie, jeśli podróżują nim osoby niezamieszkujące wspólnie – mówią policjanci.

Wzmożone działania policjantów na drogach potrwają cztery dni: od 30 kwietnia do 3 maja 2020 r. W tym czasie  na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób. Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy.

Funkcjonariusze sprawdzą również, czy nie doszło do naruszenia ograniczeń wynikających z epidemii.

Policjanci przypominają o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

30 kwietnia 2020 r. w godzinach 18-22
1 maja 2020 r. w godzinach 8-22
2 maja 2020 r. w godzinach 18-22
3 maja 2020 r. w godzinach 8-22

W ubiegłym roku majówka trwała 6 dni, od 30 kwietnia do 5 maja 2019 r. W tym czasie na terenie województwa łodzkiego odnotowano 35 wypadków drogowych , w których 47 osób zostało rannych, a 1 poniosła śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 164 nietrzeźwych kierujących.

Więcej o:
koronawirus majówka weekend majowy policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE