Majówka z food truckami, bańkami mydlanymi i muzyką

Majówka z food truckami, bańkami mydlanymi i muzyką Fot. arch. redakcji

Urząd Miasta w Radomsku zachęca do wspólnego spędzenia majówki przy ul. Reymonta. Imprezy w tym miejscu organizowane będą od soboty, 30 kwietnia do wtorku, 3 maja.

W sobotę, na dobre rozpoczęcie - festiwal kolorów i baniek mydlanych.

- Zaczynamy symbolicznie od dwóch kolorów - niebieskiego i żółtego - na znak naszej przyjaźni i wsparcia dla dzielnie walczącej Ukrainy. Zapraszamy wszystkich, żeby się z nami wspólnie pobrudzić, bo jak wiadomo, i jak głosi stare powiedzenie, dzieci są albo szczęśliwe, albo czyste. To zdecydowanie również rodzaj atrakcji, na której wychodzą najlepsze zdjęcia, więc warto przyjść choćby z aparatem – zachęcają urzędnicy.

- W niedzielę będziemy mieli muzycznie prawdziwą Amerykę, no bo cóż lepiej będzie pasowało do jedzenia pysznych burgerków. Zagrają dla Was weterani rocka, country i blues'a z kapeli Strefa 50. Trochę ZZ Top, trochę Johnny'ego Casha i może trochę zespołu Dżem – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

W poniedziałek odbędą się zawody na Najostrzejszego Mistrza Radomska. Zadaniem będzie zjedzenie burgera ze wsadem z papryczki Carolina Reaper (Żniwiarz z Karoliny) - jednej z najostrzejszych papryczek świata. Obecnym, niekwestionowanym mistrzem jest Jakub Saternus, który praktycznie połknął konkursowego burgera w 1 minutę i 42 sekundy. Dla przybliżenia skali tego wyczynu - papryczka Carolina Reaper ma moc porównywalną z bojowym gazem pieprzowym.

We wtorek, na zakończenie imprezy zagra Radomszczańska Kapela Podwórkowa. 

Więcej o:
radomsko majówka 2022 majówka w radomsku przystanek food truck
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE