Majówka w „Kinemie” w Radomsku. Co zaplanowano?

Majówka w „Kinemie” w Radomsku. Co zaplanowano? Fot. W. Bojdo

Urząd Miasta w Radomsku zaprasza na „Majówkę w Kinemie”, czyli wiosenny piknik rodzinny, który odbędzie się 3 maja o godz. 16.00 na terenie „Kinemy”. W programie znalazło się wiele atrakcji, w tym pokazy strażackie, występy lokalnych artystów, plenerowa wystawa, kino pod gwiazdami oraz wiele innych.

Po kilku latach starań budynek dawnego kinoteatru „Kinema” w styczniu tego roku został zakupiony przez miasto. Zanim obiekt odzyska swoją dawną funkcję minie jeszcze kilka lat, ale warto wykorzystać duży teren zielony znajdujący się za budynkiem.

Dlatego już teraz Urząd Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców na wiosenny piknik rodzinny „Majówka w Kinemie”.

- Ponieważ historia budynku nierozerwalnie łączy się z działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej, w organizację wydarzenia włączyły się wszystkie jednostki OSP z terenu miasta. Będzie pokaz pojazdów oraz sprzętu. Zobaczymy też druhów w akcji podczas pokazu ratownictwa technicznego – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

W programie także: zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, grill oraz muzyka na żywo w wykonaniu lokalnych artystów: Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej i dziewczęcego zespołu „Musical Souls”.

- A to jeszcze nie wszystko! Przywołamy bogatą historię „Kinemy” uwiecznioną na plenerowej wystawie. A gdy słońce zacznie zachodzić, zapraszamy na projekcje filmowe w „Kinie na leżakach”. Obejrzymy polską komedię „ZUPA NIC” w doborowej obsadzie Adama Woronowicza, Kingi Preis czy Ewy Wiśniewskiej. Weź więc kocyk i przygotuj się na seans pod gwiazdami. Nie przegap okazji, by przywitać wiosnę z otwartymi ramionami. Zarezerwuj czas i spędź ostatni dzień majówki na dobrej zabawie – mówią organizatorzy wydarzenia.

Więcej o:
radomsko kinema radomsko majówka majówka w kinemie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE