Łukasz Więcek: prezes Volley Radomsko nie był zaangażowany w moją kampanię

Łukasz Więcek: prezes Volley Radomsko nie był zaangażowany w moją kampanię Fot. facebook/Łukasz Więcek

Nie milkną głosy po ostatnich zmianach kadrowych, do jakich doszło w zarządzie klubu siatkarskiego KS Volley Radomsko. Głos w tej sprawie zabrał starosta powiatu radomszczańskiego Łukasz Więcek.

Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja o zmianach w zarządzie klubu KS Volley Radomsko. Funkcję prezesa przestał pełnić Paweł Kowalczyk. Zastąpił go Artur Waloszczyk.

Pojawiały się wypowiedzi, że do zmian tych doszło, ponieważ były już prezes KS Volley Radomsko angażował się w kampanię kandydata na prezydenta Radomska (obecnie starosty) Łukasza Więcka, a nie w kampanię innego kandydata – Krzysztofa Ciecióry, który był założycielem klubu. Po tych doniesieniach Krzysztof Ciecióra złożył rezygnację z członkostwa w klubie. Zaprzeczył też, że wykorzystywał klub do celów politycznych.

Teraz głos w sprawie zabrał Łukasz Więcek. Na swoim facebookowym profilu opublikował oświadczenie, w którym zdementował doniesienia, jakoby Paweł Kowalczyk był zaangażowany w jego kampanię wyborczą.

Poniżej treść oświadczenia:

- Nie planowałem zabierać głosu w sprawie KS Volley Radomsko, ponieważ uważam, że to zamieszanie szkodzi sprawie. Nie da się jednak przejść obojętnie obok tego co mówi Pan Poseł Krzysztof Ciecióra. A mówi nieprawdę. Pan prezes Paweł Kowalczyk nie był zaangażowany w moja kampanię i nie brał w niej udziału. Spotkałem się z nim dwa razy. Jedno spotkanie odbyło się w ramach konsultacji z organizacjami pozarządowymi (odbyłem takie spotkania z kilkudziesięcioma organizacjami w tym zarządem RKS i innymi klubami sportowymi), a drugie podczas ostatniego meczu ligi siatkowej, na który byłem zaproszony. Na żadnym z tych dwóch spotkań prezes nie wyraził poparcia dla kogokolwiek. Mówił o potrzebach klubu i chęci współpracy ze wszystkimi, którzy mogą pomóc.

Mam wrażenie, że problemem nie jest zmyślone zaangażowanie Pawła Kowalczyka w moją kampanię, tylko brak zaangażowania w kampanię Krzysztofa Ciecióry.

Środowisko polityczne Pana Posła powinno zaprzestać ataków na działaczy klubu i walki o zachowanie w nim wpływów, bo to odbija się fatalnie na lokalnym sporcie.

Ze swojej strony deklaruję współpracę z każdym klubem i każdym zarządem klubu, niezależnie od tego z kim się spotyka i z kim robi sobie zdjęcia. Naszą rolą jako polityków jest tworzyć warunki dla rozwoju sportu i deklaruję, że Powiat Radomszczański wkrótce radykalnie zwiększy środki przeznaczone na ten cel – czytamy w oświadczeniu Łukasza Więcka.

Łukasz Więcek w sowim oświadczeiu odniósł się bezpośrednio do wywiadu z posłem Krzysztofem Cieciórą, opublikownym przez Gazetę Radomszczańską.

Czytaj też: Nowy prezes KS Volley Radomsko wydaje oświadczenie

Więcej o:
radomsko volley radomsko siatkówka oświadczenie łukasz więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE