„Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu”. Wieczór autorski Andrzeja Andrysiaka

„Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu”. Wieczór autorski Andrzeja Andrysiaka

We wtorek, 7 czerwca, o godz. 18 na terenie Galerii Radomska (sala za sklepem Neonet) odbędzie się spotkanie z Andrzejem Andrysiakiem, autorem książki „Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu”. Premierę miała 31 maja.

Reportaż „Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu” to owoc kilkuletniej pracy Andrzeja Andrysiaka, wydawcy i dziennikarza Gazety Radomszczańskiej. Pokazuje ludzi, relacje i mechanizmy rządzące władzą na poziomie lokalnym na przykładzie jednego miasta - Radomska.

- Nie ma większego mitu w polskiej debacie publicznej niż ten, że samorządność nam się udała. Wystarczy trochę czasu spędzić przyglądając się działalności władzy na szczeblu lokalnym, żeby zacząć dostrzegać macki miejscowej ośmiornicy jak również zmowę milczenia na temat jej istnienia – zapowiada książkę wydawnictwo Krytyka Polityczna.

Andrzej Andrysiak, który po wielu latach pracy w naczelnych mediach stolicy, został wydawcą tygodnika Gazeta Radomszczańska, odmalowuje w „Lokalsach” niepowtarzalny koloryt Polski lokalnej. Z gracją i dociekliwością opisuje układy i układziki, przekręty i zamiatanie spraw pod dywan, niskie motywacje polityków, łamanie kręgosłupów oraz mechanizmy rządzące samorządem. Nie brak tu także żydowskiego trupa w szafie w postaci mienia nigdy nie oddanego prawowitym spadkobiercom. Ta książka to opowieść o małych ludziach w małej polityce, historia niewielkiego miasta i uniwersalna historia Polski lokalnej w jednym.

Andrzej Andrysiak od 2015 roku jest wydawcą Gazety Radomszczańskiej. Wcześniej pracował w mediach ogólnopolskich, był m.in. redaktorem naczelnym tygodnika Kulisy i dziennika Życie Warszawy oraz z-cą naczelnego Dziennika Gazety Prawnej. Dziesięciokrotnie nominowany i pięciokrotnie nagradzany w konkursie SGL Local Press, dwukrotnie nominowany do Grand Press w kategorii publicystyka.

Od 2020 roku członek jury konkursu Grand Press. Od maja 2022 prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Więcej o:
andrzej andrysiak lokalsi lokalsi andrzej andrysiak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE