Logistyka oknem na świat

Logistyka oknem na świat Fot. ZSDiOŚ w Radomsku

3 marca 2021 roku już po raz dwunasty w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się Konferencja Logistyczna pod hasłem „Logistyka oknem na świat”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła starosta powiatu radomszczańskiego Beata Pokora. Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formule online.

Uczestnicy odbyli wirtualną podróż do Poznania do Wyższej Szkoły Logistyki. Podczas wirtualnej wizyty wysłuchali dwóch wystąpień: „WSL - najlepsza droga do sukcesu w logistyce” oraz „Oblicza logistyki – transport intermodalny”. Poznali ofertę uczelni, dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się/studiować na tym kierunku, oraz że z logistycznym wykształceniem można znaleźć pracę. Dowiedzieli się dlaczego wymyślono transport intermodalny, co przemawia za tą formą transportu? Wysłuchali ciekawostek o terminalach morskich, kolejowych oraz największych kontenerowcach świata.

Następne zajęcia dotyczące tematu „Narzędzi w logistyce 4.0” przeprowadziła specjalistka z firmy Trans EU, podczas których dowiedzieli się czym jest 4.0, jakich narzędzi używają w pracy logistycy, jakie kompetencje miękkie, twarde oraz jakie postawy powinny cechować dobrego pracownika, czego potrzebuje aby odnaleźć się na ryku pracy? Nie zabrakło również żartów i ciekawostek z branży TSL. Oba spotkania były ciekawą dawką wiedzy ze świata logistyki.

Nie mogło również zabraknąć konkursów, których rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie konferencji.

W powiatowym konkursie fotograficznym pt: „Logistyczne ujęcia” kierowanym do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych wyłoniono:

1. miejsce - Jakub Grudziński z PSP nr 7 w Radomsku

2. miejsce - Julia Krawczyk z PSP w Chrzanowicach

3. miejsce - Kornelia Klimek z PSP w Chrzanowicach

W konkursach szkolnych kierowanych do uczniów ZSDiOŚ:

- w kategorii plakat/poster

1. miejsce zajęła Julia Bareła z klasy 2Ap

2. miejsce zajęła Marta Sobocka z klasy 3A

3. miejsce zajęła Klaudia Woch z klasy 2Ap

- w kategorii Awatar logistyczny

1. miejsce zajęła Nikola Soczyńska z klasy 2Ap

2. miejsce zajęła Nadia Waszkiewicz z klasy 1A

3. miejsce zajął Kacper Perliński z klasy 3A

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko zsdioś radomsko konferencja logistyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE