Łódzkie: ponad 1,4 mln zaszczepionych, o 100 tys. więcej niż 5 dni temu

Łódzkie: ponad 1,4 mln zaszczepionych, o 100 tys. więcej niż 5 dni temu Fot. ŁUW

Liczba podanych dawek szczepionek przeciwko COVID-19 w regionie łódzkim wzrosła do ponad 1,4 mln. Całkowicie zaszczepionych jest ponad 464 tys. mieszkańców województwa.

W regionie łódzkim – według oficjalnych informacji podanych przez służby sanitarne (stan na 4 czerwca) – przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko COVID-19 zaszczepiono 1 412 605 osób, to jest o blisko 100 tys. mieszkańców województwa więcej niż w niedzielę.

Drugą dawkę podano w sumie 464 870 osobom z regionu łódzkiego. To ponad 60 tys. więcej osób w pełni zaszczepionych niż pięć dni temu.

W regionie najwięcej zaszczepionych minimum jedną dawką jest w Łodzi. Liczba poddanych zabiegom przekroczyła 571 tys., czyli to o prawie 42 tys. więcej niż na początku tygodnia. Na drugim miejscu jest powiat zgierski, gdzie przynajmniej jedną dawkę preparatu antycovidowego podano 74 tys. mieszkańców – o ok. 15 tys. więcej niż w ub. niedzielę, a na trzecim powiat tomaszowski, gdzie zaszczepiono ponad 60 tys. osób, czyli sumie jest ich o 4 tys. więcej niż pięć dni temu.

Najmniej osób w regionie łódzkim zaszczepiono w powiecie skierniewickim – ponad 14 tys. mieszkańców. W porównaniu z minioną niedzielą to o tysiąc osób więcej.

Liczba zaszczepionych przynajmniej jedną dawką Polaków przekroczyła 21,3 mln. W pełni zaszczepionych jest już prawie 7,8 mln osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że w piątek potwierdzono 319 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 24 w woj. łódzkim.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE