Łódzkie: mniej zakażeń i hospitalizacji z powodu COVID-19 niż przed rokiem

Łódzkie: mniej zakażeń i hospitalizacji z powodu COVID-19 niż przed rokiem Fot. WOT

Według danych Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w piątek w szpitalach w regionie przebywa 369 pacjentów z COVID-19, o ponad 1,3 tys. mniej niż przed rokiem. O blisko 1,2 tys. przypadków mniejsza jest także dzienna liczba nowych potwierdzonych zakażeń w regionie.

Jak informują służby wojewody łódzkiego, w piątek na 733 łóżek przygotowanych w szpitalach regionu dla zakażonych SARS-CoV-2 zajętych jest 369. To o ponad 1,3 tys. pacjentów mniej niż przed rokiem. Wówczas w szpitalach w Łódzkiem leczono przeszło 1,7 tys. osób z COVID-19.

Obecnie 44 pacjentów covidowych jest podłączonych do respiratorów. Ogólna liczba respiratorów w regionie to 176.

Liczba pacjentów w placówkach medycznych w Łódzkiem systematycznie jednak rośnie, w związku z czym do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wpłynęły wnioski o wsparcie szpitali w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Łowiczu i w Piotrkowie Trybunalskim.

Od początku epidemii w woj. łódzkim na COVID-19 zachorowało ponad 185 tys. osób, z których zmarło przeszło 5 tys. W piątek (29 października) w regionie potwierdzono 561 nowych przypadków. To 1,2 tys. mniej niż przed rokiem, kiedy stwierdzono ich 1794.

W woj. łódzkim w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 1,171 mln osób, czyli ok. 52 proc. osób objętych programem. Najwięcej jest ich w Łodzi (ok. 440 tys. osób, czyli ponad 60 proc. objętych programem).

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE