Łódzkie gra w szachy o Puchar Polski

Łódzkie gra w szachy o Puchar Polski Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Teatr Wielki w Łodzi stanie się areną… szachową. Kilkuset zawodników – od arcymistrzów po amatorów stanie do walki o Puchar Polski.

Puchar Polski to jedna z najważniejszych imprez szachowych w kraju. W Łodzi w dniach 7-8 sierpnia zostanie zorganizowana druga z trzech edycji zawodów, które składają się na Grand Prix.

- Jak państwo wiecie, zaangażowaliśmy się w naukę dzieci gry w szachy w szkołach. Aby jednak młodzi mieli dobre wzorce, muszą zobaczyć dużą imprezę. A do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy w kraju. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszam – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Zawody będą dwudniowe. Pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje w szachach szybkich, w których partia może trwać 10 minut, a drugiego – finały szachów szybkich oraz turniej szachów błyskawicznych.

- Rozgrywki są otwarte dla wszystkich - każdy może w nich wziąć udział. Mamy zgłoszenia arcymistrzów i mistrzów szachowych, ale zapraszamy również amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił. Wierzę, że dzięki takim imprezom, oraz inicjatywom, które w Łódzkiem są podejmowane w szkołach, Łódź po raz kolejny stanie się szachową stolicą Polski – mówi prezes PZSzach Radosław Jedynak.

Na zawody można się jeszcze zapisać na stronie internetowej: ChessManager albo za pośrednictwem strony Polskiego Związku Szachowego. Organizatorzy zapraszają również do kibicowania i przyjrzenia się dużej imprezie szachowej.

Więcej o:
Łódzkie Gra w Szachy Turniej Szachowy Puchar Polski w szachach Łódz 7-8 sierpnia Puchar Szachowy Łódz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE