Łódzki Kurator Oświaty z wizytą w Bełchatowie

Łódzki Kurator Oświaty z wizytą w Bełchatowie Fot. UM Bełchatów

- Jestem zbudowany współpracą i wsparciem szkół przez samorząd – tak swoją pierwszą wizytę pozamiejscową, która miała miejsce w Bełchatowie skomentował nowy Łódzki Kurator Oświaty, Waldemar Flajszer.

Łódzki Kurator Oświaty na swoją pierwszą wizytę pozamiejscową wybrał Bełchatów. Spotkał się z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim, odpowiedzialnym za edukację w mieście, odwiedził również placówki.

- Bełchatów stawia na edukację i dużą wagę przywiązuje do unowocześniania procesu nauczania, sięga po nowe rozwiązania i środki zewnętrzne, które umożliwiają ich realizację. Mamy się czym pochwalić – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Waldemar Flajszer gościł w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Przedszkolu Samorządowym nr 5.

- Jestem pabianiczaninem i zauważam podobieństwo między naszymi miastami, choć niewątpliwie Bełchatów jest bogatszy. Widzę, że poziom i kultura szkół jest tu wysoka. Doceniam dużą dbałość samorządu o edukację i wyposażenie placówek. Z danych, które mam, wynika, że zapotrzebowanie oraz to, co uzyskał z różnych programów dla szkół urząd, to jest około pół miliona złotych a wykorzystanie tych środków jest wręcz modelowe – powiedział po wizycie w SP nr 8 Waldemar Flajszer.

Łódzki Kurator Oświaty zapewnił, że przede wszystkim będzie wspierał dyrektorów szkół. Jak podkreślał, jest to szczególnie ważne w czasie pandemii, gdy konieczne są elastyczność i nowatorskie sposoby rozwiązania wyzwań, przed którymi stają szkoły i uczniowie. Zapowiedział też systematyczny, cykliczny kontakt kuratorów delegatury piotrkowskiej z dyrektorami szkół.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów łódzki kurator oświaty wizyta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE