Łódzka KAS oddała już podatnikom 178 267 999 zł nadpłat podatku

Łódzka KAS oddała już podatnikom 178 267 999 zł nadpłat podatku Fot. pixabay

Podatnicy rozliczający PIT mają czas do 2 maja br. Do urzędów skarbowych w województwie łódzkim wpłynęło już ponad 330 tys. zeznań, to jest około 32% oczekiwanych zeznań. Wielu podatników nie musi nic robić ponieważ część zeznań zatwierdzi Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) automatycznie po 2 maja.

Elektroniczne usługi udostępniane przez KAS pozwalają na szybsze rozliczenie się z fiskusem. Składając zeznanie przez usługę e-Deklaracje lub Twój e-PIT urząd skarbowy ma maksymalnie 45 dni na zwrot nadpłaconego podatku.

Z tej formy rozliczenia skorzystało ponad 300 tys. podatników w naszym województwie to jest 90% wszystkich zeznań jakie zostały złożone do dzisiaj. Zwroty z zeznań złożonych papierowo urząd obsłuży w terminie do 3 miesięcy.

Jeśli zeznanie, z którego wynika podatek do zapłaty zostanie zaakceptowane automatycznie, do 2 maja 2022 roku, podatnik otrzyma z urzędu skarbowego informację o kwocie, którą musi zapłacić.

Największa kwota zwrotu z rozliczenia rocznego za 2021 r. wynosi 106 166 zł.

Usługa Twój e-PIT dostępna na podatki.gov.pl udostępnia gotowe zeznanie podatkowe, które podatnik może zatwierdzić bez wnoszenia poprawek. Jeśli przysługują mu ulgi powinien je uzupełnić w przygotowanym zeznaniu. Gdyby podatnik chciał przekazać darowiznę w postaci 1% powinien w pierwszej kolejności sprawdzić czy organizacja pożytku publicznego ma do tego prawo. Należy skorzystać z wyszukiwarki OPP dostępnej na stronie podatki.gov.pl. W następnej kolejności uzupełnić zeznanie wpisując numer KRS w odpowiedniej rubryce.

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi przypomina o usłudze „umów wizytę”, gdyby zaistniała konieczność wizyty osobistej w urzędzie skarbowym. Najprościej umówić się przez internet za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl Można również skorzystać z możliwości umówienia się przez telefon.

Więcej o:
kas podatki podatki radomsko urząd skarbowy radomsko

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE