Łódzka debata uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Z inicjatywy marszałka Witolda Stępnia w Łodzi odbyło się spotkanie młodzieży z naszego województwa. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele szkół z powiatu radomszczańskiego

Z inicjatywy marszałka Witolda Stępnia w Łodzi odbyło się spotkanie młodzieży z naszego województwa. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele szkół z powiatu radomszczańskiego.


W Łodzi byliśmy reprezentowani przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie Anny Mroczek (dyrektora Regionalnego  Centrum Polityki  Społecznej w Łodzi). Na temat dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego mówił senator Ryszard Bonisławski.

Uczniowie pracowali w grupach, gdzie debatowano na temat przedsiębiorczości młodzieży, aktywności społecznej i promocji województwa łódzkiego w dziedzinie turystyki, sportu i rekreacji. Młodzież wykazywała dużą aktywność, a organizatorzy byli pod wrażeniem nowatorskich pomysłów uczestników spotkania.

Organizatorzy podkreślali jak ważny jest głos młodego pokolenia w sprawach  dotyczących naszego regionu i zachęcali uczniów do podejmowania inicjatyw i przedsięwzięć społecznych.

Więcej o:
debata łódź marszałek województwa szkoły ponadgimnazjalne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE