Litwin sprawcą wypadku na krajowej jedynce

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 11 maja około godziny 10.15 na skrzyżowaniu ulicy Brzeźnickiej w Radomsku z krajową jedynką.

foto:kwp łódźPolicjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 11 maja około godziny 10.15 na skrzyżowaniu ulicy Brzeźnickiej w Radomsku z krajową jedynką.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że obywatel Litwy, kierujący dostawczym mercedesem nie zauważył jadącej na sygnałach karetki pogotowia. Pojazdy te zderzyły się i przewróciły. Konieczna okazała się interwencja strażaków, którzy rozcinali samochody. Policjanci ustalili, że w karetce jechały cztery osoby, w tym ciężko chory pacjent, który ostatnio przebywał na oddziale intensywnej terapii jednego z łódzkich szpitali. W mercedesie  busie jechali dwaj mężczyźni. Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec ratownictwa medycznego, na czas jego lądowania i pobytu odcinek krajowej jedynki był zamknięty.

 

Reanimacja pacjenta przewożonego przez karetkę nie powiodła się. Pozostałe osoby zostały przewiezione do radomszczańskiego szpitala, są pod opieką lekarzy. Ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium, przeprowadzona sekcja zwłok da odpowiedź co było bezpośrednią przyczyną śmierci tego mężczyzny.

 

Utrudnienia w ruchu trwały około 2 godzin.

Więcej o:
policja policja radomsko wypadek trasa wypadek radomsko zderzenie samochodów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE