Radomsko, Łódzkie 15.4o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Literackie Walentynki

Kultura i rozrywka

Wieczór pełen przepięknych wierszy o miłości oraz nastrojowych piosenek zafundowali radomszczanom czlonkowie Stowarzyszenia Literackiego PONAD. Walentynkowy wieczór odbył się w niedzielę 13... ››

Wieczór pełen przepięknych wierszy o miłości oraz nastrojowych piosenek zafundowali radomszczanom czlonkowie Stowarzyszenia Literackiego PONAD.

 

Walentynkowy wieczór odbył się w niedzielę 13 lutego w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Swoje wiersze licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali: Michał Ciesielski, Stefan Piekarniak, Małgorzata Kaczmarek-Barda, Maciej Adamkiewicz, Lidia Dróżdż, Małgorzata Walcer, Henryka Witalewska, Stanisława Krawczykowska, Elżbieta Stępień, Alicja Dzwonek-Bujacz , Kamil Rousseau oraz Edmunda Bodanka.

 

Pięknym uzupełnieniem wierszy naszych radomszczańskich poetów były pieśni przygotowane przez zespół wokalny działający przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Publiczność nie tylko zasłuchała się w wykonywane utwory, ale też włączała się do wspólnego śpiewu.

 

- To była nasza pierwsza walentynkowa akcja, ale z tym samym programem wystąpimy jeszcze 25 lutego w Strzałkowie, zapraszamy serdecznie - mówi Edmunda Bodanka, prezes stowarzyszenia.

 

Idealnym zakończeniem niedzielnego wieczoru były słowa Krzysztofa Zygmy, Dyrektora Muzeum Regionalnego, mówiące o tym, że "najpiękniej o miłości mówią zakochani, najpiękniej o miłości piszą poeci" - to prawda, radomszczańscy poeci w zupełnie różny, aczkolwiek bardzo piękny sposób, potrafią zobrazować miłość.

komentarze