List gończy za Sebastianem Majtczakiem

List gończy za Sebastianem Majtczakiem Fot. Prokuratura Piotrków Tryb.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wydała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, podejrzanym o spowodowanie wypadku drogowego z 16 września, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscowości Sierosław gm. Moszczenica. W wyniku wypadku śmierć w płonącym samochodzie poniosła trzyosobowa rodzina.

Sebastian Majtczak jest poszukiwany w związku z przestępstwem z art. 177 § 2 k.k - śmiertelny wypadek drogowy. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

- Sebastian Majtczak podejrzany jest o to, że w dniu 16 września tego roku, około godz. 19.54 na autostradzie A1, na jej 338,9 km, na wysokości miejscowości Sierosław gm. Moszczenica, jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic, jako kierujący samochodem marki BMW umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością wynoszącą nie mniej niż 253 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna wynosi 120 km/h, przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki Kia Proceed, w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu marki Kia Proceed - czytamy we fragmencie listu gończego. Cały list gończy publikujemy w załączniku poniżej.

Prokuratura opublikowała na swojej stronie wizerunek podejrzanego.

Z nieoficjalnych informacji mediów, podejrzany najprawdopodobniej znajduje się poza granicami kraju.

Więcej o:
policja poszukiwany 112 wypadek

Załączniki

list_gonczy.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE