Radomsko, Łódzkie 13.0o Sobota, 21 Września 2019

Likwidacja przychodni? Według radnych PiS - tak

Powiat
Beata Januszewska

Radni Prawa i Sprawiedliwości wyrazili swój sprzeciw i zaniepokojenie propozycji likwidacji przychodni, przy ulicy Przedborskiej w Radomsku. 14 lutego zwołali w tym celu konferencję.

Radni PiS odnieśli się do ostatnich doniesień związanych z dalszym losem przychodni, przy ulicy Przedborskiej, która jest filią SPZOZ Pro Familia. Według samorządowców zapowiadany przez zarząd powiatu radomszczańskiego remont placówki to tak na prawdę preludium do likwidacji placówki.

W wydanym oświadczeniu, przedstawionym w czasie konferencji można przeczytać:

Przychodnia na ulicy Przedborskiej jest jedną z najstarszych przychodni w Radomsku u i powiecie, świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ dla około 6 tys. zadeklarowanych pacjentów, mieszkańców Radomska, gminy Radomsko oraz innych gmin naszego powiatu. "Stary rejon", który swą działalnością obejmowała przychodnia, jest obecnie zamieszkiwany przez starszych ludzi, a co za tym idzie ludzi schorowanych, wymagających opieki medycznej.
Poradnia udziela również świadczeń profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. SP ZOZ przez wszystkie lata swej działalności, dzięki staraniom dyrekcji i pracowników, wykazuje dodatni wynik finansowy, nie generuje kosztów, sam finansuje swoją działalność bieżącą, zakupy sprzętu.
Stanowczo protestujemy przeciwko likwidacji przychodni w budynku przy ul. Przedborskiej i centralizacji świadczeń medycznych, gdyż ograniczy to dostęp pacjentów do pomocy medycznej w publicznej placówce służby zdrowia.

Przewodniczący Klubu Radnych
Prawa i Sprawiedliwości
Szymon Zyberyng

komentarze