Ligowe zaległości odrobione. RKS Radomsko pokonuje Start Brzeziny

W zaległym spotkaniu 8. kolejki IV ligi, RKS Radomsko pokonał ostatni zespół w lidze Start Brzeziny 4:2 (2:0).

W pierwotnym terminie mecz miał się rozpocząć o godz. 15.00 w sobotę 14 września. Padający wtedy ulewny deszcz, który przyniósł ze sobą niż genueński spowodował, że spotkanie zostało ostatecznie odwołane. Nowy termin wyznaczono na wtorek 8 października.

W meczu z najsłabszą drużyną ligi jaką jest drużyna Startu Brzeziny (zero zwycięstw, dwa remisy i dziewięć porażek), na listę strzelców wpisali się w pierwszej połowie Bartosz Machaj z karnego w 32. min. i Jeremiasz Górlaczyk w 42. min. W drugiej odsłonie trzecią bramkę dla RKS dołożył Damian Warnecki w 48. min. i czwartą po strzale głową Vinicius Ferreira w 85. min.

Goście odpowiedzieli bramkami Dominika Glicnera w 55. min. oraz w doliczonym czasie gry drugiej połowy Jakuba Adrianowskiego. To trafinie gracze Startu Brzeziny zdobyli w czasie gry RKS grał już w dziewiątkę. Najpierw czerwoną kartkę w 90. min. obejrzał Mateusz Michalski a chwilę później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Bartosz Chłód. Żółtą kartką napomniany został także trener gości Przemysław Gibała.

Wyjściowa jedenastka RKS: D. Niźnik - B. Chłód, B. Machaj, J. Górlaczyk, V. Ferreira, D. Flaszka, B. Wysocki, O. Dyś, D. Warnecki, L. Giovani, St. Domaniecki. Na zmianę wchodzili: P. Pokora, M. Michalski i P. Juchnik

Wygrana pozwoliła drużynie RKS Radomsko awansować na 3. miejsce w tabeli IV ligi w grupie łódzkiej. W dorobku ma 23 punkty. Drugi jest AKS SMS Łódź (24) a prowadzi Widzew II Łódź (33).

W niedzielę 13 października radomszczanie udają się na mecz z Orkanem Buczek.